REGENERATING PLASMA – ВІДНОВЛЮВАЛЬНА СИВОРОТКА-ПЛАЗМА ВІД EVENSWISS СПРИЯЄ ПРИСКОРІННЮ ВІДНОВЛЕННЯ ШКІРИ ПІСЛЯ ХІМІЧНИХ ПІЛІНГІВ

Валентина ЗОЛОТАРЬОВА

лікар-дерматовенеролог вищої категорії,
к. м. н., науковий керівник відділу косметології
Української академії дерматовенерології

Почесне місце у практиці косметолога займають хімічні пілінги. Секрет їхньої популярності простий — це поєднання доступності, відносно невеликої ціни та прогнозованого результату. Надзвичайна різноманітність складів обіцяє нам процедуру, яка може задовольнити запити найвибагливіших пацієнтів. Незважаючи на бурхливий розвиток методів косметичної корекції, хімічні пілінги, завдяки їх ефективності та доступності, продовжують утримувати одну з лідируючих позицій.

При хімічному пілінгу відбувається пошкодження епідермісу та/або дерми з подальшою стимуляцією утворення нової тканини. Додаткове місцеве лікування спеціалізованими косметичними препаратами сприяє відновленню після пілінгів. Метою процедури є не тільки регенерація структури шкіри, а й покращення її зовнішнього вигляду.

Те, які шари та структури шкіри зазнають впливу пілінгових речовин, значною мірою залежить від методу нанесення та хімічних властивостей його активних інгредієнтів. Для того, щоб повністю зрозуміти даний метод лікування та показання до нього, необхідні базові знання.

Косметичний результат хімічного пілінгу, в першу чергу, залежить від глибини пенетрації хімічного розчину та подальшого відновлення шкіри. Те, як глибоко може проникнути пілінговий розчин і, відповідно, яке пошкодження він може викликати, залежить від хімічних властивостей його активних інгредієнтів, їх кількісного співвідношення, методу нанесення і типу шкіри пацієнта. Для загальної класифікації методів, з яких фахівець може вибрати відповідний, використовуються терміни «поверхневий», «середній» та «глибокий» пілінг.

Важко передбачити, як пілінговий склад насправді працюватиме в тому чи іншому випадку. На це завжди впливають особливості.

Серединний пілінг.

Середній хімічний пілінг – це лікарська процедура, яка проводиться у медичному кабінеті. Рівень пошкодження шкіри при серединному пілінгу поширюється від базального шару епідермісу до папілярної дерми. Механізм ушкодження – коагуляційний некроз. При нанесенні пацієнт відчуває сильне печіння на межі із болем. Препарат не потребує нейтралізації, вона відбувається самостійно за рахунок деструкції білка. Це виявляється у появі на поверхні фрост-ефекту. Через деякий час на зміну фросту приходять еритема та набряк (який може наростати наступну добу). На 3-4 добу починається сходження крупнопластинчастого або листового лущення темно-коричневого кольору, яке може тривати до семи днів. Лушпиння починається з центру і закінчується біля межі волосся.

Такий вид пілінгу обмежує соціальну активність пацієнта та вимагає чіткого та негайного постпілінгового догляду. Процедура проводиться одноразово або з повторенням, але не частіше ніж 1 раз на місяць. Найбільш поширеним препаратом для серединного пілінгу є трихлороцтова кислота в концентрації більше 15%, також цей ефект досягається при численному нанесенні пілінгу Джесснера; фенол у концентрації не більше 35%.

Глибокий пілінг.

Глибокий хімічний пілінг виконується рідко, найчастіше – один раз у житті, оскільки пошкодження сягає середини сітчастого шару дерми. Така процедура проводиться в умовах стаціонару за загальної анестезії, період відновлення становить до 4 тижнів під асептичними пов'язками. Ушкоджений шкірний покрив відходить «маскою» і відновлена ​​шкіра часто нагадує воскову маску. Шкіра дуже тонка, прозора, легко ушкоджувана, на відновлення їй потрібно досить тривалий час. Ефект пілінгу зберігається до 10 років. Препарати, що використовуються: фенол 50-88%.

Виходячи з сказаного вище, ми розуміємо, що існують певні ризики ускладнень. Які вони?

Найпоширеніші побічні ефекти: запальна еритема; демаркаційна лінія; ефект фросту; набряк; Підвищення чутливості шкіри.

Справжні ускладнення процедури хімічного пілінгу: приєднання вторинної інфекції; герпетична інфекція; осередки гіпо- та гіперпігментації; агресивна гіперпігментація (мелазма); загострення вугрової хвороби, себорейного дерматиту; алергічний дерматит; персистуюча еритема; рубці.

Здоровий зовнішній вигляд шкіри – це складний баланс тисячі процесів захисту, відновлення та відповіді на зовнішню агресію. У шкірі постійно «грає оркестр» клітинних процесів, спрямованих на відновлення структури дерми і загоєння ушкоджень. Дермальне ремоделювання забезпечується процесом постійного оновлення, в якому дуже важливо підтримувати баланс між синтезом нових компонентів матриксу шкіри та руйнуванням «старого».

Питання «Що робити» постає перед косметологами як до процедури хімічного пілінгу, так і після. Як профілактувати ранні та пізні ускладнення? Як захистити та відновити шкіру? Які препарати відповідають цим вимогам? Що допоможе шкірі досягти «молодого» рівня балансу оновлення? Які речовини відіграють першочергову роль у процесах загоєння та регенерації шкіри?

Перша та єдина інноваційна швейцарська космецевтична лінія преміум-класу Evenswiss орієнтована не на тип шкіри та вік пацієнта, а на терапію її стану. До складу препаратів Evenswiss входить унікальний комплекс Dermatopoietin, що забезпечує прискорення репарації, відновлення та оновлення шкіри, що активізує власний процес її омолодження. Дія цього компонента спрямована на сигнальну систему інтерлейкіну-1 альфа, що бере участь у регуляції процесу оновлення шкіри, в тому числі і ремоделювання дерми.

Пептидний комплекс Dermatopoietin включає власне Dermatopoietin (АБО-1 альфа/Sh Polypeptide-17) та Hexadeltine (Hexadeltide-18). Найважливіші властивості пептидного дуету:

  • здатність стимулювати кератиноцити епідермісу до продукції нових молекул інтерлейсинг-1 альфа, тобто самовідтворення;
  • регуляція оновлення клітин епідермісу – інтерлейкін-1 альфа не безпосередньо впливає на проліферацію кератиноцитів, але виконує роль первинного індуктора зростання епідермісу, впливаючи на фібробласти дерми, відіграє критично важливу роль у процесі формування та оновлення епідермісу здорової шкіри;
  • регуляція оновлення колагену та еластину – керує життєвим циклом у дермі, здійснює комплексне регулювання як шляхів синтезу нового, так і шляхів деградації старого колагену;
  • участь у створенні гіалуронової кислоти. ГК – один із головних компонентів дерми, що забезпечує водний баланс, рух та інші характеристики клітин шкіри, необхідні для її нормального функціонування. У відповідь на стимуляцію інтерлейкіну-1 альфа фібробласти дерми виробляють глюкозаміноглікани, в тому числі і ГК;
  • регуляція меланогенезу – інтерлейкін-1 альфа регулює меланогенезу у відповідь на пошкодження епідермального бар'єру будь-якими травмуючими факторами (не тільки хімічної та механічної природи, а й УФ-опроміненням);
  • регуляція бар'єрної функції – стимулює синтез ліпідів в епідермісі, нормалізує шарувату структуру останнього та, таким чином, збільшує здатність шкіри утримувати вологу. Епідермальний інтерлейкін-1 альфа необхідний для підтримки нормальної бар'єрної функції шкіри, особливо старіючої та пошкодженої. Вікові порушення бар'єрної функції шкіри можуть бути зменшені при використанні інтерлейкіну-1 альфа у складі засобу догляду за шкірою.

Для профілактики ускладнень та постпілінгового догляду сигнальна косметика Evenswiss пропонує нам використовувати відновлюючу сироватку-плазму Regenerating Plasma. Засіб містить унікальний пептидний комплекс Dermatopoietin, що надає миттєву регенеруючу, загоювальну, заспокійливу та легку охолоджувальну дію. Відновлює порушену внаслідок агресивних косметичних процедур (термічних та хімічних опіків, механічних травм) структуру шкіри. Інноваційний комплекс сигнальних пептидів (дерматопоетин + гексадельтин) активізує здатність шкіри до саморегенерації шляхом каскадного синтезу інтерлейкін-1 альфа від корнеоциту до фібробластів нижніх шарів ретикулярної дерми. Сироватка підвищує синтез колагену та еластину, покращує еластичність та підтягнутість шкіри, розгладжує зморшки. Екстракти, що входять до її складу, мають потужні ревіталізуючі і регенеруючі властивості, захищають шкіру від оксидантного стресу. Цераміди, вітаміни А, В5, Е, F, фітосфінгозин, холестерин та екстракт прополісу сприяють регенерації шкіри, відновлюють ліпідний бар'єр, зміцнюють та підтягують шкіру.

Застосовується відновлююча сироватка-плазма 2-3 рази на день, залежно від вихідного постпроцедурного стану шкіри, протягом необхідного періоду регенерації – від 14 днів до 1-2 місяців.

Пептидна композиція Dermatopoietin та Hexadeltine стала «серцем» рецептур препаратів Evenswiss і визначила їхнє основне призначення – відновлення структури шкіри. Навіть якщо шкіра не має видимих ​​пошкоджень, її структура може бути змінена.

КУПУЙТЕ ЗАРАЗ!